تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار پزشکی مبتلا شدن به هپاتیت E جهت کدام گروه‌ها خطرناک است؟

رییس شبکه هپاتیت کشور عزیزمان ایران ضمن تشریح شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس هپاتیت E گفت: باید توجه کرد که زیاد موارد مرگ‌ومیر هپاتیت E در دوران حاملگی رخ می‌د

مبتلا شدن به هپاتیت E جهت کدام گروه‌ها خطرناک است؟

مبتلا شدن به هپاتیت E جهت کدام گروه ها خطرناک است؟

عبارات مهم : ویروس

رییس شبکه هپاتیت کشور عزیزمان ایران ضمن تشریح مرسوم ترین راه های انتقال ویروس هپاتیت E گفت: باید توجه کرد که زیاد موارد فوت ومیر هپاتیت E در دوران حاملگی رخ می دهد.

دکتر موید علویان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به راه های انتقال هپاتیت E اظهارکرد: مرسوم ترین راه انتقال هپاتیت E از طریق استفاده از آب آلوده در همه گیری ها است و گاهی انتقال از طریق غذای آلوده هم اتفاق می افتد البته راه مهم انتقال این ویروس از طریق دهانی- مدفوعی است.

مبتلا شدن به هپاتیت E جهت کدام گروه‌ها خطرناک است؟

وی با بیان اینکه این بیماری در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به خاص به علت مصرف غذاهای دریایی خام بالاست،گفت: در مناطق با شیوع بالای بیماری،همه گیری به علت انتقال آب زیاد در فصول بارانی به خصوص در موقع پر آب شدن رودخانه ها دیده می شود. در این مناطق حیوانات اهلی و وحشی دارای سرولوژی هپاتیتE مثبت هستند و در بعضی موارد نوع ویروس هپاتیت E در جانوران وانسان های مبتلا، شبیه به هم بوده است.

علویان ادامه داد: ویروس هپاتیتE در بعضی حیوانات مانند شامپانزه، میمون، گوسفند و جوندگان باعث بیماری می شود البته در صورت ورود مقادیر کم این ویروس به بدن انسان، علائمی ایجاد نمی شود ولی ورود مقادیر زیاد ویروس باعث مبتلا شدن به هپاتیت شدید می شود. به نظر می رسد که هپاتیت E یک بیماری یکسان بین دام و انسان باشد و حیوانات وحشی و اهلی وخوک ها می توانند مخزن عفونت آن باشند و باعث آلوده شدن حیوانات دیگر، آب، علوفه و سبزیجات شوند و بیماری را به انسان انتقال یافته کنند.

رییس شبکه هپاتیت کشور عزیزمان ایران ضمن تشریح شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس هپاتیت E گفت: باید توجه کرد که زیاد موارد مرگ‌ومیر هپاتیت E در دوران حاملگی رخ می‌د

رییس شبکه هپاتیت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه دوره کمون هپاتیت E حدود دو تا ۹ هفته و به طور میانگین ۶ هفته است و مدت مسری بودن بیماری نیز بین یک تا پنج هفته بعد از شروع علائم هست، گفت: باید توجه کرد که نظامیان با توجه به ماموریت های جنگی یا صلح آمیز در مناطق با سطح بهداشتی پایین و بدون دسترسی به آب آشامیدنی در معرض خطرهستند. به عنوان مثال شیوع عفونت در سربازان آمریکایی در افغانستان کمتر از منطقه پاکستان بود که علت آن استفاده زیاد سربازان حاضر در افغانستان، از غذا و آب آشامیدنی ارسالی از کشورشان بوده هست. این عنوان هم در ماموریت های نظامی و هم در سفرهای خارجی بسیار با اهمیت است.

علویان با تاکید بر اهمیت استفاده از واکسن و رعایت احتیاط مورد نیاز در استفاده از آب آشامیدنی و مواد غذایی و سبزیحات غیر آلوده اظهارکرد: باید توجه کرد که این بیماری در اکثر موارد بدون علامت است و در صورت وجود علائم نمی توان با در نظر گرفتن علائم بالینی، هپاتیت E را از سایر عوامل ویروسی هپاتیت متفاوت کرد. علائم بیماری به صورت علائم مقدماتی شبیه آنفولانزا، درد شکم، تهوع، استفراغ و تب است و بعدا زردی (یرقان) نیز عارض می شود. این بیماری معمولا خود به خود اصلاح می یابد ولی جهت زنان باردار می تواند خطرناک باشد.

وی با بیان اینکه علائم بالینی و آزمایشگاهی معمولا در عرض ۶ هفته اصلاح می یابند، گفت: موارد شدید بیماری می تواند با زردی شدید و خارش طاقت فرسا منجر به خوابیدن شدن بیمار در بیمارستان شود. باید توجه کرد که زیاد موارد فوت ومیر هپاتیت E در دوران حاملگی رخ می دهد واین خطر در سه ماه آخرحاملگی زیاد است و به ۲۰ درصد می رسد همچنین خطر مبتلا شدن به بیماری در ساکنان روستاها زیاد هست. به نظر می رسد که دستگاه ایمنی مبتلایان در تعیین سرانجام عفونت هپاتیت E در بدن تاثیر دارد. باید توجه کرد که این بیماری مانند هپاتیت A منجر به حالت هپاتیت مزمن ، سیروز کبدی و یا حالت ناقل مزمن نمی شود. البته اخیر گزارش هایی از مزمن شدن بیماری در پیوند اعضا گزارش شده است است.

مبتلا شدن به هپاتیت E جهت کدام گروه‌ها خطرناک است؟

واژه های کلیدی: ویروس | انتقال | بیماری | استفاده | حیوانات | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz