تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار پزشکی آپنه خواب احتمال تشنج بیماران مبتلا به صرع را زیاد کردن می‌دهد

اغلب بیماران مبتلا به صرع از آپنه خواب زحمت می‌برند. مطالعات تازه نشان می‌دهد استفاده از ماسک CPAP علاوه بر کمک به درمان آپنه خواب، می‌تواند باعث کم کردن تشنج د

آپنه خواب احتمال تشنج بیماران مبتلا به صرع را زیاد کردن می‌دهد

آپنه خواب احتمال تشنج بیماران مبتلا به صرع را زیاد کردن می دهد

عبارات مهم : محققان

اغلب بیماران مبتلا به صرع از آپنه خواب زحمت می برند. مطالعات تازه نشان می دهد استفاده از ماسک CPAP علاوه بر کمک به درمان آپنه خواب، می تواند باعث کم کردن تشنج در بیماران مبتلا به صرع شود.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، آپنه انسدادی خواب، به توقف موقت تنفس در خواب گفته می شود که معمولا با اختلال تنفس و ضربان نامنظم قلب همراه هست. این اختلال تنفسی ناشی از انسداد مجرای تنفسی دهان بوسیله زبان است و معمولا چند ثانیه به طول می انجامد. این اختلال بعد از 50 سالگی زیاد دیده می شود و زمانی خطرناک است که بیش از 10 ثانیه طول بکشد.

آپنه خواب احتمال تشنج بیماران مبتلا به صرع را زیاد کردن می‌دهد

اکثر بیماران مبتلا به صرع از آپنه خواب زحمت می برند و تحقیقات نشان می دهد آپنه خواب یکی از دلایل بروز تشنج هست. مطالعات تازه محققان کلینیک اختلال خواب کلیولند نشان می دهد استفاده از ماسک فشار جریان هوای همواره مثبت یا به اختصار CPAP (مخفف continuous positive airway pressure) در این افراد نه تنها به کم کردن آپنه خواب کمک می کند؛ بلکه به کم کردن تشنج نیز کمک می کند. این ماسک مشمول بر یک لوله جریان هواست که هرشب روی بینی و دهان قرار می گیرد و به تنفس بهتر کمک می کند. پزشکان معتقدند تمام بیماران مبتلا به صرع باید در صورت آپنه خواب مورد درمان قرار بگیرند.

دکتر وحید قاسیان، مدیر مرکز صرع در بیمارستان دانشگاه استیتن آیلند در نیویورک نیز می گوید: مدت هاست که محققان در حال تحقیق روی ارتباط بین صرع و آپنه خواب هستند و این مطالعه هر دو اختلال را به طور همزمان مدیریت می کند. وی اعتقاد است بسیاری از بیماران مبتلا به صرع از اختلال آپنه خواب بی اطلاعند و تشخیص در مراحل اولیه مهمترین قدم جهت درمان موثر و کم کردن تشنج در این بیماران هست.

اغلب بیماران مبتلا به صرع از آپنه خواب زحمت می‌برند. مطالعات تازه نشان می‌دهد استفاده از ماسک CPAP علاوه بر کمک به درمان آپنه خواب، می‌تواند باعث کم کردن تشنج د

واژه های کلیدی: محققان | درمان مو | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz