تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری استفاده از هر لحنی در مداحی جهت جذب مردم صحیح نیست / آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، گفت: هیئت‌های مذهبی‌ و مداحان اهل بیت(ع) در بسیاری از پرسشها اجتماعی در سطح جامعه جامعه اثر گذار هستند.

استفاده از هر لحنی در مداحی جهت جذب مردم صحیح نیست / آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت الله مکارم شیرازی: استفاده از هر لحنی در مداحی جهت جذب مردم صحیح نیست

عبارات مهم : دوستی

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، گفت: هیئت های مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) در بسیاری از پرسشها اجتماعی در سطح جامعه جامعه اثر گذار هستند.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید شامگاه دوشنبه در همایش مداحان و هیئات مذهبی قم در سالن همایش مدرسه علمیه امام کاظم (ع)، اظهار کرد: مداحی و فعالیت هیئت های مذهبی یک سنت باارزش است که باید حفظ شود و یکی از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز تاثیرات همین هیئت های مذهبی بود.

استفاده از هر لحنی در مداحی جهت جذب مردم صحیح نیست / آیت‌الله مکارم شیرازی

در این هیئت ها، باید اخلاق، احکام و عقاید اسلامی را به عالی ترین نحو ترویج کرد چون امروز نسل جوان نیازمند فراگیری این احکام و عقاید اسلامی و دینی است.در این هیئت ها عده ای به عنوان مداح و خطیب و یا گرداننده مراسم ها حضور داشتند و اعیاد و یا آئین عزاداری ها را در کنار هم برگزار می کردند.در این هیئت ها یکی از شاخصه های مهم، حضور فعال جوانان بود آیا که هیئت ها در جذب جوانان به سمت تشکیلات سید الشهداء موفق بودند. جهت جذب جوانان باید از عالی ترین لحن ها و ابزارها استفاده کرد. اگر هیئت های مذهبی از جذب جوانان عاجز شوند دیگران این قشر را به سمت خود جذب می کنند.

وی همچنین در توصیه هایی گفت:مداحی جهت اهل بیت(ع) نیاز به آموزش دارد و از طرفی مداحان باید با صوت و لحنی قشنگ و محتواهای مناسب معرفتی به مدح بپردازند. برنامه های مذهبی نیز باید طبق شرایط مخاطبین و مستمعین اجرا شود و طولانی کردن مجالس و برنامه ها یکی از ایرادات در بعضی از مجالس است که باید مورد توجه قرار گیرد.صدای بلند بلندگوها همسایگان را اذیت نکند. یکی از آفات بزرگ در مداحی، این صداهای آزاردهنده هست. همچنین بعضی از جوانان جهت جذب مردم به سمت هیئت های مذهبی از هر لحنی جهت مداحی استفاده می کنند که صحیح نیست.سخنرانی هایی که در آن از تعبیرات اغراق آمیز استفاده می شود و موجب وهن معصومین(ع) می گردد نیز جایز نیست. از سوی دیگر، مداحان باید با خوش خلقی و خوش قولی در این مجالس حضور یابند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، گفت: هیئت‌های مذهبی‌ و مداحان اهل بیت(ع) در بسیاری از پرسشها اجتماعی در سطح جامعه جامعه اثر گذار هستند.

وی با گرامیداشت عید سعید خم نیز خاطرنشان کرد: نامه اعمال انسان حب و دوستی به امیرالمؤمنین(ع) است همه باید تلاش کنند دوستی ظاهری خود را به دوستی باطنی نسبت به امیرالمومنان تبدیل نمایند تا نامه اعمال آن ها در دست راست قرار گیرد.

آیت الله مکارم شیرازی با قدردانی از برگزاری راهپیمایی روز عید غدیر بیان کرد:توصیه های زیادی در زنده نگاه داشتند امر اهل بیت(ع) شده است است که البته بخش مهمی از این وظایف بر عهده مداحان و هیئت های مذهبی است.

واژه های کلیدی: دوستی | اسلامی | جوانان | استفاده | مکارم شیرازی | انقلاب اسلامی | آیت الله مکارم شیرازی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz