تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نباید به دنبال سناریوسازی از همنشینی خاتمی و لاریجانی بود/ با «آشتی ملی» باید

جماران- یک صورت اصولگرا در رابطه با همنشینی علی لاریجانی و حجت‌السلام سیدمحمد خاتمی در مراسم ختم آیت‌الله راستی کاشانی گفت: این دیدار نه فاجعه‌آمیز است و نه مسر

نباید به دنبال سناریوسازی از همنشینی خاتمی و لاریجانی بود/ با «آشتی ملی» باید

توکلی: نباید به دنبال سناریوسازی از همنشینی خاتمی و لاریجانی بود/ با «آشتی ملی» باید به سمت «وحدت ملی» حرکت کرد

عبارات مهم : سیاسی

جماران- یک صورت اصولگرا در رابطه با همنشینی علی لاریجانی و حجت السلام سیدمحمد خاتمی در مراسم ختم آیت الله راستی کاشانی گفت: این دیدار نه فاجعه آمیز است و نه مسرت بخش! هرکدام عقاید خودشان را دارند و ممکن است لاریجانی هم مثل من، آقای خاتمی را مقصر بداند. این دیدار عرفی بوده نه سیاسی.

گزیده ای از اظهات احمد توکلی را در ادامه می خوانید:

نباید به دنبال سناریوسازی از همنشینی خاتمی و لاریجانی بود/ با «آشتی ملی» باید

*مجلس ختم هم مانند مجلس عروسی هست. همه فامیل ها همدیگر را می بینند. همه دوستان و آشنایان جهت ابراز همدردی می آیند. به خصوص در مراسم علمای بزرگ این مسأله زیاد دیده می شود. این جور حوادث در این چنین مراسمی طبیعی است و در لحظه تصمیم گرفته شده است هست. به نظر نمی رسد این مسأله برنامه ریزی شده است باشد. احتمالاً آقای خاتمی، آقای لاریجانی را خیلی قبول نداشته باشد و تصویر آن هم صادق هست. این دیدار یک اتفاق معمولی است.

*این دیدار نه فاجعه آمیز است و نه مسرت بخش! نه از این دیدار چیزی به آقای خاتمی می رسد و نه به آقای لاریجانی. هرکدام عقاید خودشان را دارند و ممکن است آقای لاریجانی هم مثل من، آقای خاتمی را مقصر بداند. این دیدار عرفی بوده نه سیاسی.

جماران- یک صورت اصولگرا در رابطه با همنشینی علی لاریجانی و حجت‌السلام سیدمحمد خاتمی در مراسم ختم آیت‌الله راستی کاشانی گفت: این دیدار نه فاجعه‌آمیز است و نه مسر

*دیدار با آقای خاتمی که جزو حرام های اولیه نیست. اگر کسی بخواهد با او دیدار و گفت وگو کند این عمل را انجام می دهد. نیازی به داستان سازی ندارد. من مجلس ختم والده آقای خاتمی رفته بودم. این به این معنی نیست که مواضع آقای خاتمی در سال 88 را قبول دارم یا ایشان را بدون مسئولیت در این اتفاق می دانم. حضور من و امثال من در آن مراسم به خاطر ادب دینی بود و نه مواضع سیاسی. من با مواضع آقای خاتمی در ماجرای فتنه 88 موافق نیستم و ایشان را مقصر و سهیم می دانم ولی زمانی که والده ایشان به رحمت خدا رفت در مجلس ختم ارزش شرکت کردم. این درست است که عده ای بخواهند این دیدار را به عوض کردن ایدئولوژی من تفسیر کنند؟ خیر. اینجا بحث اخلاق است که رعایتش مورد نیاز است و من حداقل تلاش می کنم رعایت کنم.

*در نامه ای خطاب به خاتمی نوشتم: شما با عنوان فرزند معنوی امام وارد انتخابات ریاست جمهوری شدید و شعار «سلام بر سه سید فاطمی؛ خمینی و خامنه ای، خاتمی» را مطرح کردید و اینگونه از مردم رأی گرفتید و سابقه شما هم نشان می دهد که با امام بودید. بعد نوشتم که «اگر عصاره سیاست خارجه امام را بگیریم دفاع از فلسطین هست؛ و اگر از سیاست داخلی امام عصاره بگیریم عصاره آن حمایت ولایت فقیه هست. اینکه عده ای شعار «نه غزه، نه لبنان؛ جانم فدای ایران» سر دادند، چه معنی می دهد؟ افرادی که این شعار را مطرح کردند حاضر نیستند حتی یک سیلی جهت کشور عزیزمان ایران بخورند. سیلی و گلوله را بسیجی های بیچاره ای می خورند که علیه آن ها هر لحظه صحبت می شود». به ایشان نوشتم که شما خود را فرزند معنوی امام می نامیدید، شما یا آقای موسوی که مشهور به نخست وزیر امام بودید، نسبت به این اتفاقات موضع بگیرید. شما حیف می شوید. البته این نامه خطاب به آقای خاتمی و آقای موسوی بود که همان ایام در رسانه ها منتشر شد. به ایشان نوشتم عده ای در این تجمعات شعار «مرگ بر ولایت فقیه» مطرح می کنند، آیا شما موضع گیری نمی کنید و سکوت می کنید؟

*ابتدا باید تقصیر مقصران اتفاق حل شود و بعد به الزامات آشتی ملی پرداخته شود. این عده باید بگویند پشیمانند و قبول دارند که در آن موقع اشتباه کردند یا خیر! کسی نمی خواهد آن ها را محاکمه کند. شاید عذرخواهی این افراد خیلی پرسشها را بتواند حل کند. عوارض آن اتفاق هنوز هم وجود دارد. حجم اتفاق باعث می شود تا در انتخابات مجلس عده زیادی رد صلاحیت شوند و مجلس به دست کسانی بیفتد که مشخص نیست می خواهند آینده مجلس را به چه سمتی ببرند. در نهایت این عنوان به اسم آقای خاتمی با حمایتی که از این افراد کردند تمام می شود. قدم اول را باید آقای خاتمی و سایر کسانی که در این اتفاق تقصیر داشتند بردارند و در برابر آن قدمی از سوی نظام برداشته شود.

نباید به دنبال سناریوسازی از همنشینی خاتمی و لاریجانی بود/ با «آشتی ملی» باید

منبع:سایت جماران

واژه های کلیدی: سیاسی | لاریجانی | مراسم ختم | محمد خاتمی | علی لاریجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz