تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/ آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود ، موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پارلمان اروپا با دفاع از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ، تعامل با کشور عزیزمان ایران را به نفع کل منطقه خاو

تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/ آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود ، موگرینی

موگرینی: تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پارلمان اروپا با دفاع از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ، تعامل با کشور عزیزمان ایران را به نفع کل منطقه خاورمیانه دانست و گفت: اطمینان دارم آمریکا نیز به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود و این خبر را از وزیر خارجه آمریکا دریافت کردیم.

به گزارش ایرنا ، موگرینی سه شنبه شب در پارلمان اروپا با اشاره به اوضاع ناآرامی ها در خاورمیانه و بیان اینکه ‘ما شاهد یک دنیا واقعا خطرناک در اطراف خود هستیم’ گفت: در این شرایط ، حفظ و اجرای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران یک ‘ضرورت مطلق’ هست. خیلی راحت هست؛ ما نمی توانیم از عهده تنشهای زیاد در خاورمیانه و یک بحران دیگر اشاعه هسته ای برآییم. ما نمی توانیم اعتبار یک توافق چندجانبه مورد تایید یک قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل را خدشه دار کنیم و نمی توانیم توافقی را که وعده های خود را عملی کرده است از میان ببریم.

تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/ آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود ، موگرینی

موگرینی افزود: توافق با کشور عزیزمان ایران ، ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای این کشور را تضمین می کند و این جهت امنیت جمعی ما در اتحادیه اروپا ، در منطقه و فراتر از آن ، حیاتی است و اهمیت این مساله در زمانی که با بحران هسته ای کره شمالی رو به رو هستیم ، زیاد هم می شود.

وی ادامه داد : با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران ما نیرومند ترین سامانه نظارتی را ایجاد کرده ایم و آژانس بین المللی انرژی اتمی 9 بار گزارش داده که کشور عزیزمان ایران تعهدات هسته ای خود را اجرا می کند. رسیدن به این نتیجه های مستلزم 12 سال مذاکرات سخت به رهبری اتحادیه اروپا بود. مذاکره مجدد راجع به این توافق یا بخشی از آن راهکار نیست؛ هیچ کسی با حسن نیت نمی تواند اعتقاد داشته باشد که این (مذاکره مجدد) راه معتبری است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پارلمان اروپا با دفاع از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ، تعامل با کشور عزیزمان ایران را به نفع کل منطقه خاو

موگرینی گفت: توافق با کشور عزیزمان ایران از تنش افزایی هسته ای در خاورمیانه جلوگیری کرد و نشان داد که دیپلماسی عالی ترین راه غلبه بر مشکلاتی است که بعضی اوقات ممکن است غیر قابل حل به نظر برسند و به همین علت اعتقاد داریم که تعامل دیپلماتیک ولی انتقادی با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است و از تنش افزایی منطقه ای که موجب بی ثباتی کل دنیا می شود جلوگیری خواهد کرد.

موگرینی تصریح کرد: در پی اعلام تصمیم مدیر جمهوری ترامپ راجع به روش تازه آمریکا در قبال کشور عزیزمان ایران ، ما اروپایی ها موضع خود را بسیار روشن بیان کردیم. حفظ این توافق منفعت امنیتی یکسان ما است و عالی ترین راه جهت آمریکا جهت پرداختن به نگرانی های امنیتی آنها که نگرانی ها ما نیز هستند، همکاری نزدیک با ما اروپایی ها است.

وی تصریح کرد: اطمینان دارم که آمریکا نیز به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود. این مساله را هفته گذشته با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در بروکسل مورد بحث قرار دادیم و این خبر را از او گرفتیم.

تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/ آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود ، موگرینی

وی افزود: ما اروپایی ها در بسیاری از دغدغه های دوستان آمریکایی مان در ارتباط با اوضاع منطقه ای و برنامه موشک بالستیک کشور عزیزمان ایران که ناسازگار با قطعنامه 2231 شورای امنیت است ، شریک هستیم و به همین علت است که همچنان بعضی تحریمهای هدفمند و تحریم تسلیحاتی را برقرار نگاه داشته ایم ولی این مباحث نباید با ‘برنامه جامع اقدام مشترک’ (برجام) خلط شوند. از بین بردن توافقی که نتیجه داده است ، ما را در موقعیت بهتری جهت بحث راجع به بقیه پرسشها قرار نخواهد داد بلکه اوضاع تصویر آن روی خواهد داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: در حقیقت این کاری است که همواره در تماسهای خود با کشور عزیزمان ایران انجام می دهیم و راجع به همه پرسشها مطرح از جمله مباحث منطقه ای بحث می کنیم ؛ من بطور منظم با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران دیدار می کنم . ما اکنون در مدت بیش از دو سال ، رابطه بسیار صریح و صادقانه ای با کشور عزیزمان ایران ایجاد کرده ایم: همواره راجع به اختلافات – که بسیار هم هستند – صریح و براق صحبت می کنیم و همواره تلاش می کنیم عالی ترین راه را جهت پرداختن به این پرسشها پیدا کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پارلمان اروپا با دفاع از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ، تعامل با کشور عزیزمان ایران را به نفع کل منطقه خاو

وی افزود: این رویکرد همچنین هدایت کننده گفت و گوهای ما راجع به حقوق بشر هم بوده است . ما هنوز اختلافاتی اساسی داریم ولی در کنار کشور عزیزمان ایران ، موافقت کرده ایم که بر نتیجه های ملموس تمرکز کنیم. ما همچنین موافقت کرده ایم که امکان همکاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر و مهاجرت را بررسی کنیم. اجازه دهید یادآوری کنم که کشور عزیزمان ایران نقش مهمی در میزبانی از میلیونها آواره افغانستانی ایفا کرده و همچنان ایفا می کند و ما آماده زیاد کردن کار یکسان و حمایت در این زمینه هستیم.

موگرینی تصریح کرد: بعد از حصول توافق هسته ای ، تعامل ما با کشور عزیزمان ایران وارد یک مرحله تازه شده است است ؛ مباحث اختلافی زیادی موجود دارد ولی قطعا وارد مرحله تازه ای شده است ایم. تجارت بین کشور عزیزمان ایران و اروپا در نیمه نخست سال 2017 نسبت به مدت مشابه سال 2016 به میزان 94 درصد زیاد کردن یافته و صادرات نفت به سطح پیش از تحریم ها رسیده هست. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حال زیاد کردن است و دولت کشور عزیزمان ایران رشد 55 درصدی نسبت به سال پیش را گزارش داده است.

تعامل با کشور عزیزمان ایران به نفع کل خاورمیانه است/ آمریکا به اجرای کامل برجام متعهد خواهد بود ، موگرینی

وی افزود: پیشرفت در بخش مالی و بانکی به علت بعضی عوامل آهسته تر بوده است ولی کارهای مهمی جهت اصلاح شرایط – از جمله کارهایی در طرف کشور عزیزمان ایران – در حال انجام است .

موگرینی همچنین به اهمیت همکاری های هسته ای صلح آمیز با کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: همکاری های هسته ای مسالمت آمیز ما موجب مستحکم تر شدن توافق هسته ای از طریق زیاد کردن شفافیت می شود. این همکاری جهت ما اروپایی ها و همچنین جهت مردم کشور عزیزمان ایران مهم است.

به گزارش ایرنا ، دفاع دوباره مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از برجام و ابراز اطمینان از تعهد آمریکا به اجرای برجام در حالی است که آمریکا همچنان به بدعهدی در اجرای تعهدات خود ادامه می دهد و به گفته عباس عراقچی مدیر ستاد پیگیری برجام ، خودداری مدیر جمهوری آمریکا از تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام به رغم گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی و سخنان ضد برجامی ترامپ به منزله بی اعتنایی مستکبرانه آمریکا به نظر مرجع صالح بین المللی و مغایر با اصل حسن نیت در ایفای تعهدات است.

در همین حال ، دهمین جلسه کمیسیون یکسان برجام در حالی امروز چهارشنبه در هتل کوبورگ وین برگزار می شود که بدعهدی و بلاتکلیفی آمریکا در این زمینه، همچنان ادامه نقض روح و متن توافق هسته ای است و انتظار می رود این کمیسیون صحنه مباحثاتی جدی جهت تضمین منافع کشور عزیزمان ایران باشد.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | خاورمیانه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz