تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه ۴ دزد دریایی سومالیایی در کشور عزیزمان ایران

چهار دزد دریایی سومالیایی که متهم هستند قصد ربودن ملوانان ایرانی را داشتند، در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران محاکمه می‌شوند.

محاکمه ۴ دزد دریایی سومالیایی در ایران

عبارات مهم : ایران

چهار دزد دریایی سومالیایی که متهم هستند قصد ربودن ملوانان ایرانی را داشتند، در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران محاکمه می شوند.

به گزارش شرق، شهریور سال ٩٤ به نیروهای امنیتی کشور عزیزمان ایران خبر رسید یک لنج ماهیگیری که در آب های آزاد مشغول به کار بوده، به وسیله دزدان دریایی سومالی ربوده شده است هست. اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که ٢٥ ملوان ایرانی که در لنج بودند نیز به وسیله این افراد به گروگان گرفته شده است اند. در حالی که نیروهای امنیتی کشور عزیزمان ایران در حال جمع آوری اطلاعات راجع به این لنج بودند، خبر رسید تعدادی از این ملوان ها موفق به فرار و چهار دزد دریایی سومالیایی نیز دستگیر شدند. این در حالی بود که دزدان دریایی در تماس با خانواده ربوده شدگان و مقامات کشور عزیزمان ایران اعلام کرده بودند چند صد میلیون دلار جهت آزادی این ملوان ها می خواهند. این دزدان و ملوانانی که موفق به فرار شده است بودند، به آب های کشور عزیزمان ایران برگشتند و به وسیله کشتی ایتالیایی که به فرار آنها کمک کرده بود، به مقامات کشور عزیزمان ایران تحویل داده شدند.

زمان بازگشت این ملوان ها به کشور عزیزمان ایران روایت های متفاوتی از اینکه آنها چطور موفق به فرار شدند، در رسانه ها منتشر شد از جمله اینکه یکی از ملوان ها مدعی شده است است به بهانه مواد مخدر به سراغ یکی از دزدان دریایی رفته و سپس در یک وقت مناسب موفق به فرار شده است هست. در روایتی دیگر پدر ناخدای لنج ربوده شده است که دست دزدان دریایی سومالیایی هست، گفته بود ملوان ها آزاد شدند؛ نه اینکه فرار کردند و این حاصل معامله یک کشتی ایتالیایی با دزدان دریایی بود.

با این حال روایت رسمی از این فرار بزرگ وجود نداشت و پرونده به دور از چشم رسانه ها تکمیل و به دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. در اطلاعات جدیدی که در پرونده وجود دارد، مشخص شد لنج جابر و لنج سراج شهریور سال ٩٤ در خلیج عدن به وسیله دزدان دریایی محاصره شده است و ملوان های ایرانی که جهت ماهگیری رفته بودند، به وسیله دزدان به اسارت گرفته شده است اند. در حالی که این ٢٥ ملوان به مخفیگاه دزدان دریایی برده شده است بودند و دزدان جهت آزادی آنها چند صد میلیون دلار از دولت کشور عزیزمان ایران خواسته بودند و مذاکرات دراین باره ادامه داشت، چند نفر از ملوان های ایرانی به خاطر اوضاع بد بهداشتی و شکنجه هایی که از سوی دزدان دریایی بر آنها اعمال شده است بود، جان خود را از دست دادند. در این میان دزدان دریایی به لنج دیگری که باری بود، حمله کردند ولی چند نفر از ملوان های لنج که از بقیه نیرومند تر و هوشیارتر بودند، بعد از بررسی اوضاع محل متوجه شدند مهماتی که دزدان دریایی جهت حفاظت از خود و ترساندن ملوان ها همراه دارند، قلابی است و هیچ کدام عمل نمی کند. آنها متوجه شدند تمامی سلاح ها و آر پی جی زن ها و توپ هایی که در محل است زنگ زده یا از کار افتاده اند. بنابراین در یک وقت مناسب که هوا توفانی شده است بود، به چهار دزد دریایی سومالیایی که در محل بودند، حمله کردند و بعد از درگیرشدن با آنها و گروگان گرفتنشان و ترساندن موفق شدند فرار کنند.

شواهد حاکی از آن است که چهار دزد سومالیایی احتمالا از سران باندهای فعال دزدان دریایی آب های خلیج عدن هستند و با دیگر دزدان دریایی ارتباط دارند و همان هایی هستند که ملوان های لنج جابر و سراج را که لنج های ماهیگیری هستند، دزدیده اند. متهمان سومالیایی به زودی پای میز محاکمه می روند تا علاوه بر محاکمه به اتهام آدم ربایی و دزدی دریایی راجع به ارتباطشان با دیگر دزدان دریایی و ملوان های اسیر ایرانی در سومالی توضیح دهند.

واژه های کلیدی: ایران | ملوان | ایرانی | دریایی | دزدان دریایی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz