تنفر داشتن aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny

تنفر داشتن: aparat آپارات Iranian Hot Persian Funny        

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می‌شود؟ , ممنوعیت ارز مجازی در کشور

ارزهای مجازی از آن دسته مقولاتی هستند که علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد و تسهیلاتی که می‌توانند ایجاد کنند، همچنین می‌توانند حامل مخاطراتی جهت سیستم‌های پولی و

وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می‌شود؟ , ممنوعیت ارز مجازی در کشور

ممنوعیت ارز مجازی در کشور؛ وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می شود؟

عبارات مهم : مرکزی

ارزهای مجازی از آن دسته مقولاتی هستند که علاوه بر شاخصه های منحصر به فرد و تسهیلاتی که می توانند ایجاد کنند، همچنین می توانند حامل مخاطراتی جهت سیستم های پولی و امنیتی کشورها هم باشند؛ امری که در ادبیات مسئولان کشور هم خود را نشان داده است.

ایسنا گزارش داد: “به کارگیری ابزار بیت کوین (Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است”. این خلاصه ای از اطلاعیه ای است که روابط عمومی بانک مرکزی اخیرا (۲ اردیبهشت) در مورد ارزهای مجازی در سایت خود قرار داد. در این اطلاعیه ولی به ارزهای مجازی که قرار بود پست بانک به نمایندگی از وزارت ارتباطات بررسی، پیاده سازی و عرضه کند، اشاره ای نشده و گفته نشده است که وظیفه بانک مرکزی به عنوان رگولاتوری امور بانکی و پولی کشور با ارزهای الکترونیکی داخلی چه می شود؟

تعامل جهت راه اندازی ارز دیجیتالی

وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می‌شود؟ , ممنوعیت ارز مجازی در کشور

پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیج اینستاگرام خود به ارزهای دیجیتالی و اهمیت آن ها در دنیای کنونی اشاره کرده و نوشته بود: دنیا در حال تحول است و یکی از این تحولات، «ارزهای دیجیتال» هستند. رویکرد انفعالی راجع به فناوری و انتظار دستگاه ها از یکدیگر طبیعتا باعث عقب ماندگی و در نهایت انفعال حاکمیت خواهد شد.

محمدجواد آذری جهرمی همچنین گفته بود: بر این اساس و با استفاده از ظرفیت های موجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در عرصه بانکداری و نظام مالی کشور و نیز ظرفیت بالای جوانان کشور، در جلسه ای که با هیئت مدیره پست بانک کشور عزیزمان ایران داشتم، مقرر شد این بانک با اعلام فراخوان و شناسایی نخبگان کشور در این عرصه، نخستین ارز دیجیتال طراحی شده است را به صورت آزمایشی پیاده سازی و این مدل را جهت بررسی و تایید به نظام بانکی کشور عرضه کند. از همه کسانی که در این حوزه تخصص دارند دعوت می کنم در فراخوان پست بانک حضور فعالانه داشته باشند.

ارزهای مجازی از آن دسته مقولاتی هستند که علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد و تسهیلاتی که می‌توانند ایجاد کنند، همچنین می‌توانند حامل مخاطراتی جهت سیستم‌های پولی و

او همچنین در نشست خبری آنلاین خود از پیاده سازی آزمایشی نخستین ارز دیجیتالی کشور به وسیله پست بانک و عرضه به نظام بانکی جهت تایید خبر داده و گفت که بانک مرکزی تلاش خوبی جهت حمایت از فین تک ها داشته هست. ولی نظام بانکی ما جدا از بانک مرکزی و دستگاه های نظام مالی، مورد نیاز است نسبت به تحولات فین تک ها و ارز دیجیتال آگاهی داشته باشند. تعاملاتی با پست بانک و پژوهشگاه پولی و بانکی داشته ایم تا نمونه ای از ارز دیجیتال را پیاده سازی کرده و جهت مسوولان کشور آن را معرفی کنیم تا با چابکی زیاد بانک مرکزی در این حوزه عمل کند. مفاهیم قانونی و فقهی و نظام مبادلات را در این نمونه خواهیم دید. فراخوان اولیه انتشار یافته و در ابتدای سال ۹۷ کسانی که می توانند به ما در این حوزه کمک کنند، گزینش خواهند شد.

مواجهه اتحادیه اروپا با بیت کوین

اما یکی از دلایلی که بسیاری از دلالان و تاجران از ارز دیجیتالی و رمزنگاری شده است بیت کوین، جهت معاملات غیرمعمول و غیرقانونی استفاده می کنند، آن است که تبادل پول با این ارز، در هیچ جایی ثبت نمی شود و هیچ هویت و نام و نشانی از طرفین معامله نیز در آن به چشم نمی خورد و شرکت های امنیتی نیز قادر نخواهند بود مجرمان و دلالان را ردگیری و قراردادهای آنها را پیگیری کنند. بنابراین جهت این افراد پولشویی و فرار مالیاتی بسیار آسوده و راحت صورت خواهد گرفت. ولی از آنجایی که نمی توان به طور کلی جلوی وقوع یک پدیده تازه را گرفت، ولی می توان با وضع مقرراتی جدید، نحوه استفاده از آن را محدود و کنترل کرد.

وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می‌شود؟ , ممنوعیت ارز مجازی در کشور

در این راستا انگلستان قصد دارد با همکاری اتحادیه اروپا، قوانینی را وضع کند تا بدهید وسیله، تاجران، دلالان و طرفین معامله در مبادله با ارز بیت کوین مجبور باشند اطلاعات خود را وارد و ثبت کنند. بدهید ترتیب، می توان گفت تا حد زیادی از فعالیت ها و معاملات غیرقانونی و غیر مجاز سلاح، دارو، مواد مخدر و تجهیزات تروریستی در دنیا و بخصوص در اروپا جلوگیری به عمل خواهد آمد.

پول های مجازی و در صدر آن ها بیت کوین، درواقع پردازش مبادلات مالی بر بستر یک فناوری به نام “بلاک چین” هستند که زنجیره بلوک هم تعریف می شود و مبتنی بر رمزنگاری هست. با استفاده از این فناوری یک پول مجازی به وجود می آید که در فضای اینترنتی قابل انتقال است و این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام می دهد، ضمن این که ناشناس هم باقی بماند.

ارزهای مجازی از آن دسته مقولاتی هستند که علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد و تسهیلاتی که می‌توانند ایجاد کنند، همچنین می‌توانند حامل مخاطراتی جهت سیستم‌های پولی و

برخی کارشناسان معتقدند مساله مهم در ارتباط با این فناوری های مالی تازه این است که اگر قرار باشد همه مردم به سمت استفاده از این پول های الکترونیکی و مخصوصا بیت کوین بروند، درنهایت ممکن است کم کردن ارزش پول ملی را داشته باشیم، چراکه مردم از طریق دلار نسبت به تهیه بیت کوین اقدام می کنند و زمانی که تقاضا نسبت به دلار زیاد از حد شود، ارزش ریال در برابر آن کم کردن پیدا می کند و می تواند تبعاتی داشته باشد؛ در حالی که در کشوری مثل آمریکا و ترکیه یا هند، یک دلار هم یک دلار است و نگرانی نیز از بابت کم کردن یا زیاد کردن ارزش آن نسبت به پولی دیگر هم وجود ندارد.

به کارگیری انواع ارزهای مجازی ممنوع است

وظیفه ارز دیجیتال داخلی چه می‌شود؟ , ممنوعیت ارز مجازی در کشور

در گزارش اخیر بانک مرکزی آمده است: در جلسه سی ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، به کارگیری ابزار بیت کوین (Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع اعلام شد. از آنجایی که انواع ارزهای مجازی از این توانایی برخوردار هستند که به ابزاری جهت پولشویی و تامین مالی تروریسم و به طور کل، جابه جایی منابع پولی مجرمان بدل شوند، حوزه نظارت بانک مرکزی جهت پیشگیری از وقوع جرائم از طریق ارزهای مجازی، عنوان ممنوعیت به کارگیری ارزهای مجازی را به بانک ها ابلاغ کرده است.

در ادامه این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که از این رو، با توجه به اهمیت موضوع، تمام شعب و واحدهای تابعه بانک ها و موسسات اعتباری و صرافی ها باید از انجام هرگونه خرید و فروش ارزهای مذکور و یا انجام هرگونه اقدامی که به تسهیل و یا ترویج ارزهای یاد شده است بینجامد، به طور جد اجتناب کنند. همچنین مورد نیاز به ذکر است با متخلفین، برابر قوانین و مقررات مربوط برخورد خواهد شد.

اکنون این پرسش ایجاد شده است که آیا طرح عرضه نخستین نمونه ارز دیجیتال در کشور که مقرر شده است بود پست بانک با اعلام فراخوان و شناسایی نخبگان کشور در این عرصه، آن را طراحی و به صورت آزمایشی پیاده سازی و جهت بررسی و تایید به نظام بانکی کشور عرضه کند، منتفی شده است یا همچنان پابرجا خواهد بود.

واژه های کلیدی: مرکزی | فناوری | استفاده | دیجیتال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz